• UA
  • EN
  • RU
Замовити зворотній дзвінок
+380 (067) 236-95-95
+380 (0472) 73-11-61

Картопля

Картопля дуже добре сприймає органічні і мінеральні добрива, значно збільшуючи врожайність при цьому. Оптимальними нормами мінеральних добрив, відповідно до типу ґрунту, прийнято вважати приведені нижче значення:

Тип ґрунту Азот, кг/га Фосфор, кг/га Калій, кг/га
Дерново-підзолисті 120 120 90-120
Світло-сірі і сірі лісові 120 90-120 60
Темно-сірі лісові, чорноземи вилужені та опідзолені 60-120 60-120 90-120

Однак ці норми є дуже узагальненими: оптимальну дозу внесення кодного поживного елементу потрібно визначати, враховуючи кліматичну зону вирощування, сорт картоплі та кінцеве призначення готових плодів.

Азотні добрива вносяться навесні під культивацію та стимулюють швидкий ріст бадилля і достатню стеблистість рядків. Доза їх коливається в межах 50-150кг/га, в залежності від умов вирощування. Основна частина (близько 75%) азоту повинна рівномірно засвоюватись до цвітіння картоплі. Далі надходження азоту повинно зменшуватись – це призупинить ріст бадилля та сформує якісні бульби з великим терміном зберігання. Фосфор знижує рівень нітратів у бульбах та прискорює загоєння їх пошкоджень, перешкоджає враженню листків фітофторою, підвищує кількість та якість врожаю. Цей елемент не дає розвиватись таким хворобам, як чорна ніжка, кільцева гниль, ризоктоніоз. Калій підвищує термін зберігання бульб, робить їх стійкими до пошкоджень, збільшує вміст крохмалю у картоплі та понижує равень розчинних вуглеводів. Магній сприяє розвитку здорових бульб, збільшує їх кількість, підвищує синтез крохмалю та нейтралізує надлишкове надходження азотних добрив.

Ці три елементи рекомендовано вносити як основне удобрення восени під оранку. Якщо внесення добрив
восени не відбулося, рекомендовано вносити в ґрунт комбіновані складні добрива, наприклад нітроамофоску.

Пропонуємо:

Оформіть e-mail
підписку на прайси

та отримуйте найактуальнішу інформацію про наші ціни!