• UA
  • EN
  • RU
Замовити зворотній дзвінок
+380 (067) 236-95-95
+380 (0472) 73-11-61

Кукурудза

Кукурудза має велику потребу в правильному режимі удобрення. Для вирощування 1 тонни високоякісного зерна знадобиться 25-30 кг азоту, 10-15 кг фосфорних добрив, 25-35 кг калійних, 5-10 кг магнію і кальцію, близько 4 кг сірки, 11 г бору, 14 г міді, 110 г марганцю, 0,9 г молібдену, 85 г цинку, 200 г заліза.

Хороших результатів досягають при дробному внесенні добрив, коли основну частину їх дають при основному обробітку ґрунту, частину – при передпосівному обробітку, потім при посіві та в вигляді підживлення під час вегетації.

Азот найбільше впливає на рівень врожайності кукурудзи, допомагає сформувати міцне та високе стебло, запобігає пожовтінню листя та підвищує вміст білка та жиру в зерні. Найбільша його кількість (близько 85%) засвоюється в період від утворення 8 листків до засихання квіткових стовпчиків, що приблизно припадає на проміжок часу з другої декади червня по другу декаду серпня. Найефективнішим буде внесення азоту під весняну культивацію та в період цвітіння кукурудзи ,а найоптимальнішими добривами для цієї цілі будуть суміш аміачної селітри і карбаміду в рівному співвідношенні, та карбамідо-аміачна суміш (КАС).

Потреба у фосфорі гостро стає в першій фазі росту кукурудзи, а його нестачу в цей період неможливо компенсувати пізнішими підживленнями. Цей елемент регулює процеси дихання, енергетичного обміну, фотосинтезу, бере участь в утворенні вуглеводів. Вапнування ґрунту та осіннє внесення амофосу в дозі               1-1,5 ц/га забезпечить кукурудзу оптимальним рівнем фосфору в легкозасвоюваній формі.

Калій має великий вплив на формування качанів та протікання процесів росту і фотосинтезу, підвищує стійкість кукурудзи до вилягання та утворення гнилей. Вноситься восени під оранку та найактивніше засвоюється від фази утворення 6 листків до періоду цвітіння. Для забезпечення кукурудзи достатнім рівнем кальцію і магнію проводиться підживлення доломітом та сірчанокислим магнієм.

Пропонуємо:

Оформіть e-mail
підписку на прайси

та отримуйте найактуальнішу інформацію про наші ціни!