• UA
  • EN
  • RU
Замовити зворотній дзвінок
+380 (067) 236-95-95
+380 (0472) 73-11-61

Озимий ріпак

Озимий ріпак потребує більшої дози добрив, ніж інші зернові культури. Для утворення 1 тонни врожаю потребується 50-60 кг азоту, 24-34 кг фосфору, 40-60 кг калію та в 4-5 разів більше магнію, кальцію, бору та сірки, порівняно з зерновими.

Азотні добрива надзвичайно важливі в режимі живлення ріпаку, формують оптимальну вегетативну масу та підвищують врожайність в цілому. Норма першого внесення азоту для правильного формування розетки листя і уникнення переростання стебла зазвичай становить третину від загальної маси. На ґрунтах з високою родючістю виключають осіннє удобрення, або зменшують його дозу до 20кг/га, на малородючих ґрунтах азот вноситься з розрахунку 130-150кг/га.

Фосфорні добрива грають важливу роль в формуванні міцного кореню та стійкого до вилягань стебла, прискорюють дозрівання зерна, підвищують продуктивність ріпаку та його морозостійкість, сприяють кращому засвоєнню азотних добрив. Рекомендована доза – 80-90кг/га.

Калій покращує засвоєння води і поживних речовин, підвищує стійкість до утворення хвороб, морозів та вилягань посівів, підвищує продуктивність ріпаку в цілому. Рекомендовано вносити під оранку з розрахунку 120-150кг/га.

Магній і сірка також дуже важливі для збільшення врожайності ріпаку,- вони збільшують кількість та масу насіння в стручках, регулюють процеси фотосинтезу, підвищують олійність зерна та прискорюють ріст рослини.

Пропонуємо:

Оформіть e-mail
підписку на прайси

та отримуйте найактуальнішу інформацію про наші ціни!