• UA
  • EN
  • RU
Замовити зворотній дзвінок
+380 (067) 236-95-95
+380 (0472) 73-11-61

Пшениця

Серед зернових культур пшениця є найвибагливішою до режиму удобрення. Врожайність і якість зерна здебільшого залежать від забезпечення рослини азотом.

Схема удобрення пшениці повинна вирішувати два завдання: правильне розподілення норми мінерального добрива на кілька стадій росту рослини і визначення оптимальної дози добрив з урахуванням ґрунтово-кліматичної зони, сівозміни і особливостей фаз розвитку та сорту пшениці.

Найважливіший період в системі живлення пшениці – час від формування перших сходів до початку зимівлі, а також період відновлення вегетації і розвитку навесні. Озима пшениця потребує інтенсивного живлення фосфором та калієм восени – ці елементи здійснюють сильний вплив на розвиток міцної кореневої системи, збільшують її розміри і об’єм, сприяють накопиченню в тканинах достатньої кількості цукрів, що запобігає їх вимерзанню. Підживлення озимої пшениці навесні застосовують в господарствах як один із найбільш доступних і ефективних заходів підвищення врожаю.

Для підживлення пшениці підходять більшість видів азотних добрив. Карбамідо-аміачна суміш (КАС) та аміачна селітра найкраще підходить для удобрення навесні. В КАСІ азот перебуває у трьох різних формах і засвоюється рослинами з першого моменту потрапляння його в ґрунт. Карбамід застосовують для позакореневого удобрювання, амонійні форми добрив, за рахунок стійкості до вимивання, – для осіннього підживлення рослин.

Забезпечення фосфором впливає на формування міцної кореневої та генеративної системи пшениці, покращує озерненість колоса. Основну його кількість рослина засвоює до початку колосіння.

Калійне живлення надзвичайно важливе для забезпечення стійкості пшениці до температурного режиму, формування міцного стебла та підвищення врожайності в цілому.

Калійні мінеральні добрива здатні запобігати утворенню кореневих гнилей, стончуванню стебла рослини та виляганню посівів, що спричинюється надлишком азоту.

Пропонуємо:

Оформіть e-mail
підписку на прайси

та отримуйте найактуальнішу інформацію про наші ціни!