• UA
  • EN
  • RU
Замовити зворотній дзвінок
+380 (067) 236-95-95
+380 (0472) 73-11-61

Ячмінь

Розробка схеми удобрення ячменю багато в чому залежить від залишкової дії добрив, що вносилось для його попередників. У випадках посіву ячменю після добре удобрених просапних культур, додаткове підживлення може не потребуватись. Однак у всіх інших випадках правильне і своєчасне внесення добрив є одним із основних чинників формування багатого врожаю.

Ячмінь має здатність чудово реагувати на добрива і збільшувати масу врожаю до 20ц/га. Основна ж причина втрат врожаю цієї культури полягає у виляганні посівів. Запобігти цьому може лише надходження вірного співвідношення основних поживних речовин – калію, азоту і фосфору.

Удобрення фосфором позитивно впливає на кущистість рослин, попереджує вилягання, сприяє швидкому достиганню зерна та підвищує його якість. Норма внесення варіюється від 40 кг/га до 100кг/га діючої речовини. Калійні добрива вливають на повноту зерна ячменю, підвищують опір до розвитку хвороб, перешкоджають виляганню посівів та підвищують стійкість до посухи. Рекомендована норма добрива – 55-120кг/га. Достатнє живлення азотом стимулює міцну кореневу систему ячменю, впливає на його кущистість та врожайність в цілому. Норма цього добрива розраховується індивідуально для різних кліматичних зон.

Фосфорно-калійні добрива вносяться у процесі зяблевого обробітку грунту, азотні – при культивації перед посівом ячменю. Під час посіву корисним буде внесення суперфосфату безпосередньо в рядки. При вирощуванні пивоварних сортів ячменю необхідно вносити більше калійно-фосфорних добрив і зменшувати частку азотних. Для кормових сортів ячменю доцільним буде збільшення дози азоту до 90кг/га – це значно збільшить кількість врожаю та підвищить вміст протеїну в готовому зерні.

Пропонуємо:

Оформіть e-mail
підписку на прайси

та отримуйте найактуальнішу інформацію про наші ціни!