• UA
  • EN
  • RU
Замовити зворотній дзвінок
+380 (067) 236-95-95
+380 (0472) 73-11-61

Жито

Серед всіх злакових культур жито є найменш вибагливим до рівня родючості грунтів і кліматичних умов. Ця культура має порівняно високу стійкість до вилягання, добре засвоює поживні речовини та потребує меншу кількість добрив, порівняно з іншими зерновими.

Найважливіший період в системі живлення жита – час від формування перших сходів до початку зимівлі, а також період відновлення росту і розвитку навесні. Восени жито потребує інтенсивного живлення фосфором і калієм, – ці елементи стимулюють розвиток міцної кореневої системи, закладання здорових пагонів, сприяють накопиченню достатньої кількості цукрів, важливих для нормальної зимівлі.

Удобрення жита азотом проводиться частинами та залежить від типу грунту і попередників, що росли на ньому. На малородючих та дерново-підзолистих грунтах та землях з низьким вмістом гумусу рекомендується внесення 30кг/га азоту під передпосівну культивацію. Друге внесення азоту доцільно проводити навесні, в період відновлення вегетації рослини після зимівлі, третє – під час фази виходу у трубку.

Найважливішим періодом живлення жита є фаза кущіння і виходу в трубку. Саме на цей проміжок часу припадає найбільше засвоєння поживних речовин рослиною, а також найінтенсивніший ріст, завершення формування міцного стебла і утворення колоса з усіма органами.

Жито надзвичайно вибагливе до живлення корисними сполуками та мікроелементами. На грунтах з легким гранулометричним складом та бідних на вміст рухомих сполук мікроелементів рекомендується вносити борні та мідні добрива. Цинк використовують на всіх видах вапнованих грунтів та при високому вмісті в них сполук фосфору.

Пропонуємо:

Оформіть e-mail
підписку на прайси

та отримуйте найактуальнішу інформацію про наші ціни!